Baník : Sparta (0:0) "Fanklub defenzivního fotbalu"

Závěr podzimní části sezóny, patřil dvěma velkým utkáním. Dva týdny zpátky jsme se utkali ve vyhnanství s Opavou, teď dorazila pražská Sparta. Jak ubíhal týden do zápasu, opět nastala situace jako před derby. Zase nebyla ve vzduchu cítit taková ta správná vyhecovaná atmosféra, před vyhroceným zápasem. To jde na vrub tomu, že toho fotbalu je opravdu hodně díky přidané nadstavby. Zeptejte se sami sebe zda-li jsou takové velké zápasy lepší jednou až dvakrát do kalendářního roku, nebo vícekrát a to i v krátkém časovém sledu. Atmosféru utkání taky bohužel poznamenaly dvě smutné události. Jednou z nich bylo úmrtí "Bobíka" z Bomitů (ODPOČÍVEJ V POKOJI). Druhá byla střelba ve Fakultní nemocnici v Porubě. Na tuto nešťastnou událost přispěl i samotný klub a hráči, ale před zápasem také proběhl výběr na pozůstalé obětí střelby, namísto klasického výběru na choreo či právní pomoc.

b


Co se týče předprodeje vstupenek, tak to nebyla taktéž žádná sláva, jelikož lístky ubývaly pomalu. Nakonec si však podle hlasatele našlo na zápas cestu celkem 13 535 diváků. Což bych řekl, že při pohledu na sektory B, se jedná o celkem přestřel jelikož nijak extra zaplněné nebyly. S tím jsme naštěstí počítali i při přípravě prezentací, a nakonec jsme si žádnou na zmiňované sektory nepřipravili.

 

pyr


Před výkopem proběhla minuta ticha za zesnulé při střelbě v Porubě. Po této záležitosti mohl započít skvělý doping, který byl rozhodně lepší než co jsme předvedli dva týdny nazpět, proti Opavě. Sektor hostí okupovalo okolo 250-ti Letenských. Ti však nebyli vůbec slyšet během celého zápasu. Naše první prezentace se uskutečnila ve 20-té minutě. Jednalo se však o takovou, kterou asi nikdo neprezentuje s nadšením. Jednalo se o pozdravení již zmiňovaného Bobíka, jemuž je již země lehká. V kotli šli nad hlavu černé kartóny, které doplnili uprostřed obouručky s písmeny tvořícími „BOBÍKU“ a transparent „ODPOČÍVEJ V POKOJI“. Při prezentaci proběhla minuta ticha a bylo odpáleno 20 ohňů. Během první půle se na trávníku nic zajímavého nedělo a tak se odcházelo do šaten a na pivo za stavu 0:0.


V druhé půli pokračujeme ve skvělém fandění, které dobře doplňují i Chachaři v okolních sektorech. Ovšem co se týče optických prezentací tak jako první v druhém poločase začali Letenští. Po docela dlouhém převlékání odpalují pouze tři ohně, které po sleze končí na ploše před sektorem. Pyroshow zůstala docela za standardem "Letenských" z tohoto roku. Navíc nesmyslné házení pyra, bude mít za následek akorát znovu spuštění sítě před sektorem pro hosty. Zbytečné!!! Ostravští reagují opravdovou pyroshow, při které odpalujeme spoustu rací, stroboskopů do rukou a obyčejných stroboskopů, vše doplnily mávačky. Od 80-té minuty až do konce zápasu, se tři sektory oblékají do modrobílých pláštěnek, které tvoří nápis „FCB“.

plasteny


Zápas končí 0:0 a opět se ukázalo, že zajímavější bylo pro lidi dění na tribunách, než nuda co byla na hřišti. Po zápase jde snad každý oslavit konec zdlouhavého podzimu. Tak na viděnou na stadionech po celkem krátké pauze.

 

Sepsal: Diego a Ondra